Najnovšie recenzie zo sekcie Grafické tablety

Overený zákazník NAY Elektrodom Overený zákazník

Pridané: 28. júla 2016

(naposledy upravené 28. júla 2016)

Zakúpený v NAY Elektrodom

• kompaktný, veľkosť mi plne postačuje
  • funkcia tlačidiel sa dá zmeniť v prehľadnej aplikácii
  • rôzne výhody a návody od Wacom po registrácii
  • skvelá cena
  • pre začiatočníkov i pokročilých
  • zatiaľ žiadne, používam ho krátko

Overený zákazník OKAY.sk Overený zákazník

Pridané: 27. júla 2016

Zakúpený v OKAY.sk

• Zatiaľ žiadne

Kvalitný, cena nie je vysoká, ľahký, skvele sa s ním kreslí

Wacom Intuos Draw Pen S CTL-490DB

Wacom Intuos Draw Pen S CTL-490DB

Pridané: 21. júla 2016

• jednoduché ovládanie
  • rýchla inštalácia
  • kedže reaguje iba na pero, môžem si na neho pri práci položiť ruku
  • zatiaľ nič

Je to môj prvý grafický tablet, takže nemám s čím porovnávať, ale zatiaľ s ním nemám žiadny problém. Celkom rýchlo som sa ho naučila používať a dá sa na ňom určite lepšie kresliť ako myšou, alebo touchpadom.

Overený zákazník OKAY.sk Overený zákazník

Pridané: 9. mája 2016

(naposledy upravené 9. mája 2016)

Zakúpený v OKAY.sk

• malý a ľahký
  • nie je zložitý na používanie
  • vhodný pre začiatočníkov
  • zatiaľ žiadne

Overený zákazník InterStore.sk Overený zákazník

Pridané: 19. marca 2016

Zakúpený v InterStore.sk

• ľahká inštalácia zariadenia a softweru
  • vynikajúce moznosti kreslenia

Vynikajúci grafický tablet pre začinajúcich umelcov, ktorý v softery ponúka veľa možností pre základné kreslenie. Vrelo ho odporúčam.

Overený zákazník EDIS Overený zákazník

Wacom M CTL-671-EU

Wacom M CTL-671-EU

Pridané: 18. januára 2016

Zakúpený v MF-Elektro.sk

S grafickým tabletom som ešte nerobil, všetky fotky etc som upravoval myškou, dosť ma z toho bolela ruka aj o nervy mi išlo... ;)
Dajú sa zohnať aj lacnejšie tablety (buď nejaké potvory z Číny, alebo napr u nás Genius, etc.). Wacom je ale imho dosť slušná značka; ako začiatočníkovi mi tento tablet viac než postačuje,
Tí, ktorí ešte s graf tabletom nerobili - chce to len cvik...čím viac budete tablet používať, tým viac Vám to bude prirodzenejšie a ľahšie. V mnohých prípadoch ho už používam miesto myšky :)
Treba si poriadne pozrieť nastavenia a vyskúšať si ich rôzne kombinácie, než narazíte na tú svoju.
Po pichnutí do USB portu si win 7 a 10 (áno, kompatibilný aj s 10kou) nainštaluje základné ovládače - POZOR - pre plnohodnotné používanie treba nainštalovať soft na priloženom CD ;)
Z free grafických editorov sa mi zatiaľ najviac osvedčil program GIMP, ktorý zvláda aj zmenu hrúbky prítlakom pera. Program paint.net je tiež OK, ale s prítlakom nepočítajte...(zatiaľ?)

Pridané: 1. januára 2016

Zakúpený v MF-Elektro.sk

• kvalita za dobru cenu, lahka obsluha,
  • nic

produkt bol kupeny ako vianocny darcek, obdaropvany je s nim spokojny

Pridané: 29. decembra 2015

• dobré meno/ odporúčania
  • nejde zaregistrovať produkt
  • na inštalačnom CD nie je software, musíte si ho stiahnuť z webstránky, ktorá ani nefunguje a kde po vás požadujú heslo, ktoré nefunguje

Keď sa vrátia z dovolenky majitelia stránky tntrade.sk kde som produkt zakúpil a otvoria po 3 týždňoch, snáď mi poradia ako získať ten Software Bundle Download Key a bude mi umožnené produkt používať, potom snáď napíšem, aký je super. Čiže sa ešte ozvem...

Pridané: 6. decembra 2015

Zakúpený v Alza.sk

• Robí čo má precízne a nekonfliktne. Formát S vyhovuje aj pre prácu s veľkými grafickými formátmi, pribalé pero s náhradnými hrotmi sa drží príjemne v ruke. Osobne som ocenil možnosť vypnutia dotykového ovládania priamo na ploche.
  • Možno by som privítal odkladanie pera v zošikmenom držiaku - je kolmý, ale za chybu to nepovažujem, je to individuálne.

Zariadenie určené pre prácu od okamihu inštalácie, čo si bezo zbytku plní. Inštalácia defaultne nastaví tablet pre všetky aplikácie.

Genius G-Pen F350

Genius G-Pen F350

Pridané: 14. novembra 2015

• vhodný pre začiatočníkov
  • pre drobné úpravy
  • čiary nezodpovedajú ťahu
  • pero je labilné, puká, nešťastný dizajn pre uchopenie
  • cena/kvalita zodpovedá

Produkt zodpovedá cene. Na malé grafické úpravy je vhodný avšak ak na ňom chcete vykúzliť detailnú grafiku, tak sa namakáte ale požadovaný výsledok aj tak nezodpovedá tomu, čo ste chceli vytvoriť. Možno mám zrovna nejaký chybný kus, ale rovný ťah na ňom nedosiahnem (pričom mám skúsenosť aj sprácou na inom tablete). Ak má niekto záujem pracovať na tablete často a očakáva jeho vysoké využitie, investoval by som do kvalitnejšieho kúsku.

Pridané: 13. augusta 2015

(naposledy upravené 13. augusta 2015)

• skvelá vec na kresbu
  • ovládanie
  • manipilácia
  • veľká obrazovka
  • váži o polovicu menej ako jeho vačší brat 24 HD, čiže je podstatne prenosnejší.

Skvelá na prácu buď s grafickým designom, ale hlavne kresbou.
Mám ho dva roky a som s ním plne spokojný a nebol s ním žiaden problém. Rozlíšenie je dostačujúce a aj takmer 22 palcova obrazovka príde vhod ak sa človek nechce pozerať do malej obrazovky. Dá sa na ňom nastaviť plno shortcutov. Veľkým plusom tohoto tabletu je manipulácia pri kresbe viete si ho dať skoro až s kolmej polohy na ležme a kresliť ako na papier, tak isto sa dá vytočiť aj do strán. Pripája sa pomocou DVI a USB, čiže vo väčšine prípadoch kto nemá DVI na graf. karte si človek bude musieť ešte dokúpiť redukciu. V obsahu balenia sú zahrnuté aj náhradné hroty. Tento tablet urýchluje a uľahčuje prácu.

Overený zákazník NAY Elektrodom Overený zákazník

Pridané: 27. mája 2015

Zakúpený v NAY Elektrodom

• Jednoduchý na použitie, pristupná cena.

Odporúčam.

Wacom Intuos Pro L

Wacom Intuos Pro L

Pridané: 30. apríla 2015

Zakúpený v Alza.sk

• lahke ovladanie, dobry driver
  • nic

Wacom One CTL-471-EU

Overený zákazník Qcomp Overený zákazník

Pridané: 7. marca 2015

Zakúpený v Qcomp

• pre bežnú prácu je veľkosť "tak akurát"
  • na dotyk príjemný materiál
  • pero padne do ruky ako "uliate"
  • praktický
  • nie je to nevýhoda, je to o zvyku - neviem si zvyknúť na tlačidlo na pere :-)

nNa začiatok, aj keď sa zdá že je lacný, naučiť sa pracovať s grafickým tabletom vinikajúci!! Inštalácia (WIN7), s CD problém (ale to bolo asi mojím PC) , po stiahnutí ovládačov zo stránky, bezproblémová inštalácia, do pár minút som už s ním kreslil ;-)
Testované v Corel Draw, kde kombináciou s klávesovými skratkami na nezaplatenie, hlavne ak sním pracujete celý deň. Ďalej budem testovať v 3D programe a vo Photoshope, ale predpokladám, že to bude bezproblémový test.
Vrelo odporúčam pre zoznámenie sa s prácou na grafickom tablete, pre domácu úpravu fotiek (retuš, orez a pod.) ideálny za prijateľnú cenu.

Wacom Intuos Pro M

Wacom Intuos Pro M

Pridané: 28. februára 2015

Zakúpený v MF-Elektro.sk

Dobrá kvalita za primeranú cenu.

Overený zákazník Qcomp Overený zákazník

Pridané: 21. februára 2015

Zakúpený v Qcomp

• ľahká inštálacia, možnosť nastavovať tlačitka podľa vlastného gusta, ľahké pero, presnosť atď..

Super vecička

Pridané: 7. februára 2015